ІКТ
Застосування планшетів

21 століття характеризується переходом з аналогових носіїв інформації на цифрові, це відбувається практично у всіх сферах нашої діяльності, в тому числі і навчання. Сьогодні набирає обертів нова тенденція – електронні підручники, в якості яких використовуються планшетні комп’ютери або подібні до них пристрої. Проте фактична цінність досі ніде не наводилася. Може бути, вони взагалі відволікають учнів можливо, в них взагалі немає сенсу?
Як виявилося, електронні підручники дійсно корисні, відповідне дослідження провели вчені Абілінского християнського університету. Дослідження показало, що студенти, які використовували в якості підручників планшети iPad, показували в тестах результати на 25% вище, ніж у їхніх «паперових» однолітків. Головну вигоду забезпечує економія часу, з iPad робота відбувається більш оперативно. Студенти, що пройшли навчальний курс з iPad, були на 95% більше задоволені своєю роботою. Та чи мають практичне застосування планшети в школі? Як їх застосовувати? Якщо говорити про розробку навчальних програм з використанням планшетів у навчальній діяльності, то вони могли б дійсно мати практичну цінність. Та якщо використовувати планшетні комп’ютери за стандартними навчальними програмами, то вони не тільки можуть допомогти учням у навчальній діяльності, але навіть зашкодити.
У молодшій школі застосовувати планшети немає доцільності, адже у дітей молодшого шкільного віку формуюється більшість фізіологічні особливості, тим більше програмовому матеріалу молодшої школи планшет аж ніяк не допоможе.
В основній школі припадає перехідний період між підлітковим і юнацьким віком. Це час припадає на8- 9-й клас, якщо мати на увазі 11-річну загальноосвітню школу. І тут планшет може стати не джерелом навчання, а джерелом усамітненості учня з іграми.
У старшій школі використання планшета може бути корисним для економії часу при підготовці до ДПА та ЗНО. У цьому віці учні вже чітко визначені з подальшим навчанням і використання планшета в окремих випадках навчання може принести тільки користь.