facebook
ІКТ

Використання Інтернет-ресурсів для забезпечення просторової комунікації

Кожна історична епоха, залежно від домінування в ній базових якостей і поглядів людства, закономірно вносить свої корективи щодо просторової комунікації. Останнім часом модернізація так охопила суспільство, що кожен із нас й не помітив, як почав звертати увагу на обмеженість у живому спілкуванні, бо індустріальний світ, мабуть, розвивається набагато швидше, аніж людина може змінити у собі моральні чесноти, правила, які унормовували б комунікаційні потреби кожної особистості зокрема.

Спілкування в мережах Інтернету так заполонили нас, що іноді зіштовхуємося з думкою про те, що ми ще не збагнули рівня культури ведення діалогів, а тим більше полілогів на відстані. Але якщо людство спромоглося створити соціальні мережі, то, мабуть, таки необхідно навчитися скеровувати їх у потрібному руслі, тому, яке б сприяло його ж подальшому розвиткові. І якщо сучасник надає перевагу віртуальному спілкуванню, то чому б не прислухатися до його потреб і не створити коло однодумців щодо фахового зросту.

Отож метою організації віртуального методичного супроводу є забезпечення рівного й вільного доступу педагогів і учнівської молоді до неперервної освіти впродовж усього життя, мобілізації площини для спілкування у просторі всіх, хто має у цьому потребу.

Основні завдання, які можна вирішити за допомогою Інтернет-ресурсів, перш за все спроектовані на забезпечення оптимальних умов для фахового, загальнокультурного, морального, естетичного розвитку й самовдосконалення особистості; залучення до масових проектів, досліджень, дискусій; виявлення інтелектаульної активності й самостійності щодо дослідницько-пошукової діяльності; формування здатностей до свідомого вибору напрямку щодо професійної самовизначеності й самореалізації в подальшому житті.

Досконало продумана цілісність і повнота взаємодії всіх сутнісних компонентів щодо вирішення завдань сприяє вдосконаленню самого необмеженого «сіткового» спілкування, а також активізує внутрішні потенційні можливості кожного учасника віртуального простору в колективній діяльності й зокрема. При цьому координатору мережевої системи слід оптимально поєднати прийоми й засоби, застосовувати тільки ті методи, які даватимуть найкращі результати.

Однак у такому вирі різнопланової інформації варто навчитися методистові правильно здійснювати підбір потрібної інформації, адаптованої до специфіки умов праці, оптимальної й затребуваної на той час, такої, що містить інноваційність, але й не заперечує традиційність, щоб процес навчання був безперервним, цілісним й психологічно сприятливим.

Використання Інтерент-ресурсів може здійснюватися для кількох основних потреб:

–         власне самовдосконалення професійної майстерності працівника методичної служби;

–         забезпечення науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу (вчасне інформування, консультування, спілкування);

–         популяризацію та впровадження інноваційних педагогічних методик;

–         стимулювання зростання компетентності педагогів.

Важливим є фактор достовірності інформації, тому варто надавати перевагу офіційним джерелам. На сайті методичної установи потрібно облаштувати банери, які забезпечували б легкий перехід на віртуальні інформатори інших установ.

Автори та упорядники:

У.Т.Дребот, директор ММЦ

Г.Я.Кохан, методист ММЦ

М.В.Кусень, методист ММЦ

Методичний порадник “Креативний підхід до формування моделі розвитку професійності педагога”

 

Обговорення

Весь текст

Мирослав

Сьогодні сайт вже не просто забаганка, а радше потужний інструмент особистого просування та розвитку, який при вмілому використанні здатен суттєво підвищити вашу видимість, комунікативні навички і звісно ж – професійний рівень. Іншими словами – це насамперед прискорювач вашого зростання, як на особистому, так і на професійному тлі. Запрошую до співпраці та співавторства освітнього порталу "ІНФОСВІТ".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close