facebook
Корисне

Секрети хостингу-хитрощі та переваги

Створення шкільних сайтів залишається проблемою і досі. Чому така проблема виникає? Більшість ЗНЗ практикують створювати сайти на безкоштовних сервісах і часто мають місце випадки, коли сайт просто зникає. Обов’язковою умовою використання безкоштовного сервісу є постіне оновлення матеріалів на сайті. То ж якщо адміністратор сайту не додавав протягом певного часу матеріали, або ж відвідуваність сайту була рівна нулю, то адміністрація безкоштовного хостинг-домен провайдеру закриває сайт і після 15 днів всі матеріали сайту буде знищено. Спостерігаючи тенденцію становлення шкільних сайтів, щороку стає більше сайтів у мережі на платній основі. Переважно створення сайтів лягає на плечі вчителів інформатики, інших вчителів,що цікавляться веб-дизайном і учнів школи. Хоч за дизайн та наповнення не треба платити, бо так би до кошторису прийшлось додати 500-1500 грн.  Для розміщення одного сайту  на платній основі – це придбання хостингу і доменного імені. В приклад я використаю хостинг-провайдер «THE HOST».

info

Для школи потрібно вибирати тарифний план, щоб було б хоча 500Мб об’єму, тому використаємо тарифний план  «Мій сайт» – це 219 грн.

Тепер приступимо до вибору доменного імені.

info2

Найдешевший in.ua, його і використаємо.

Отримали наприклад http://school.in.ua і це задоволення для одного закладу =298 гривень. Якщо взяти 20 закладів =5 960 грн. Виходить кругленька сума та ще і кожного року.

Чи можна надати 20 школам домен і хостинг, але в десять разів дешевше? Цим питанням я займався довго, аж поки не прийшла думка, а що якщо використати під домени(субдомени)? На кожен тарифний план і одного домену можна прикріпити безліч під доменів, так званих субдоменів.

Що таке під домен, субдомен?

Субдомени є інструментом, використовуваним для створення розбіжності у середині одного домену, а не інструментом створення окремих доменів. Тобто, якщо в нас домен http://school.in.ua, то під домен (субдомен) може набути вигляду http://7.school.in.ua, тобто основа домену залишається, а спереду додаємо наприклад номер школи.

Як створювати субдомен(піддомен)?

Отже, перш за все, вам потрібно в налаштуваннях вашого домену в панелі керування розділ “WWW домени” ввікнути підтримку субдоменів. За це відповідає пункт “Авто піддомени”, який має дві опції – “В окремій директорії”, “В піддерикторії WWW домену”.

Далі відповідно до обраної опції необхідно створити папку на диску. Якщо ви обрали опцію “В окремій директорії”, то папку ви маєте створити в папці …/www і назвати його повним іменем піддомену. Наведемо приклад: для домену http://school.in.ua створимо піддомен http://7.school.in.ua.

Після створення нового субдомену, створиться папка з назвою субдомена. Через деяких час, в цю папку можна закачувати будь яку CMS. Ну і звичайно не забудьте створити іншу базу даних. Тепер підіб’ємо кошторис. Для створення  20 сайтів і щоб кожен заклад мав 500Мб місця на сервері використаємо тариф «Портал», який має об’єм памяті 10 Гб. Це задоволення у рік коштуватиме 625 грн і візьмемо такий же домен за 79 грн. Разом 704 грн. Економія вражає і всі 20 шкіл отримають 500Мб об’єму на сервері.

Обговорення

Весь текст

Мирослав

Сьогодні сайт вже не просто забаганка, а радше потужний інструмент особистого просування та розвитку, який при вмілому використанні здатен суттєво підвищити вашу видимість, комунікативні навички і звісно ж – професійний рівень. Іншими словами – це насамперед прискорювач вашого зростання, як на особистому, так і на професійному тлі. Запрошую до співпраці та співавторства освітнього порталу "ІНФОСВІТ".

Схожі статті

2 thoughts on “Секрети хостингу-хитрощі та переваги”

  1. Більшості шкіл цілком підійде сайт на Google blog. Просто, надійно, безкоштовно. І сервіси Гугла підв’язуються елементарно.
    Безкоштовні доменні імена реєструю в зоні .tk (на сайті dot.tk). ЗА декілька років проблем не мав.

    1. Так, як працюють деякі сайти шкіл, то дійсно цілком достатньо. Але якщо школа має намір виготовити дійсно красивий сайт-то технологій Google буде замало.Хоча як не дивно, але програма Artesteer дозволяє створити індивідуальний шаблон для Google Blogger.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close