facebook
Web 2.0

Що таке Web 2.0?

XXI століття-століття новітніх технологій. Безліч термінів, сервісів,які допомагають реалізації інтернет-потреб людства. Все дедалі частіше ми говоримо про використання технологій Web 2.0. У цій статті я попробую розкрити поняття Web 2.0 та способи використання у методичній діяльності.

Часто  словосполучення Web 2.0 є причиною різночитань і різних спекуляцій. Першим у 2004 році словосполучення Web 2.0 вжило видавництво O’Reilly Media, що спеціалізується на інформаційних технологіях.  Трохи пізніше голова видавництва Тімоті О’рейллі сформулював частина принципів Web 2.0. За минулий час сфера Web 2.0 розширилася, витісняючи традиційні Web-сервіси, що отримали назву Web 1.0.
Web 2.0 не є технологією або якимось особливим стилем Web-дизайну. Для визначення суті підходить визначення Web 2.0 як комплексного підходу до організації, реалізації та підтримки Web-ресурсів. Пропоную розглянути найбільш відомі «прояви» Web 2.0, з якими, так чи інакше, зустрічався кожен користувач Інтернету.

Вікіпедія
Веб 2.0 (англ. Web 2.0) — поняття, яким користуються для позначення ряду технологій та послуг Інтернету, точніше його частини — всесвітньої павутини, відомої також як Веб (англ. WWWeb). Окрім цього цим поняттям описують зміну сприйняття Інтернету користувачами.
_________________________
Веб 2.0 – друге покоління мережевих сервісів Інтернету. На відміну від першого покоління сервісів (the mostly read-only Web) Веб 2.0 (the wildly read-write Web) дозволяє користувачам спільно діяти – обмінюватися інформацією, зберігати посилання та мультимедійні документи, створювати та редагувати публікації, тобто відбувається налагодження соціальної взаємодії. Тому технології Веб 2.0. ще називають соціальними сервісами Інтернету.

Принципи функціонування Веб 2.0

Важливим аспектом Веб 2.0 є зміна пріоритетів та акцентів у використанні технологій та задоволенні потреб користувачів. Так, Веб 1.0 орієнтувався на розвиток технологій комп’ютерної взаємодії, а Веб 2.0 розвиває технології орієнтовані на користувачів. Нові інформаційні технології суттєво впливають на колективні способи спілкування, мислення та дій. До основних принципів Веб 2.0 можна віднести невід’ємне право користувачів самостійно створювати контент, маніпулювати ним та управляти зв’язками між своїми та чужими матеріалами, отже мова йде про скоординовану активність окремих користувачів по формуванню та наповненню мережі контентом.

                                                                        

10 найпопулярніших сервісів Web 2.0

10 місце: Пошукова система “Rambler”
У свій час пошукова система Rambler була найпопулярнішою в рунеті, але пізніше поступилася лідерством Яндексу. Rambler створений в 1996 році.
9 місце. Соціальна мережа Facebook.
Соціальна мережа, заснована в 2004 році Марком Цукербергом і його сусідами по кімнаті під час навчання в Гарвардському університеті, в тому числі Едуардо Саверіна, Дастіном Московіца і Крісом Хьюзом . Завдяки своєму сайту Марк Цукерберг став наймолодшим мільярдером в свої 23 роки.
8 місце: Платформа для блогів “LiveJournal”
Живий журнал, ЖЖ (англ. LiveJournal, LJ) – блог-платформа для розміщення онлайнових щоденників (блогів), або якийсь окремий блог (“щоденник”, “журнал”) на цій платформі. Пропонує звичайний для блогів набір функцій : можливість публікації записів, їх коментування читачами і так далі; також є зручні додаткові функції, багато хто з яких доступний безкоштовно будь-якому охочому. До недавнього часу відрізнявся відсутністю обов’язкової реклами у безкоштовних блогах.
7 місце: Соціальна мережа “Однокласники.ru”
Однокласники.ru – соціальна мережа, використовувана для пошуку однокласників, однокурсників і колишніх випускників. Проект запущений 4 березня 2006 року. Автор проекту – Альберт Попков. На січень 2009 року зареєстровано більше 27 мільйонів користувачів, відвідуваність сайту – 6 млн відвідувачів в добу. Однокласники.ru – російський аналог сайту Classmates.com. Сайт призначений для пошуку і листування з колишніми однокласниками, однокурсниками, товаришами по службі і колегами по роботі. Також можна знайти знайомих з курортів.
6 місце: Енциклопедія ” Вікіпедія”
Вікіпедія (англ. Wikipedia) – вільна загальнодоступна багатомовна універсальна енциклопедія, підтримувана некомерційною організацією “Фонд Викимедиа”. Назва утворена від слів “вики” (технології для створення сайтів) і “енциклопедія”. 12 мільйонів статей Вікіпедії (на російській – 353 947) написано спільно добровольцями зі всього світу, і усі ці статті можуть бути змінені ким завгодно, кому доступний сайт Вікіпедії
5 місце: Сервіс відео-хостингу “YouTube”
YouTube (русск. Ютьюб, Телевізор, назва обіграє жаргонне boob tube “телик”, “ящик”) – сервіс, що надає послуги хостингу відеоматеріалів. Користувачі можуть додавати, переглядати і коментувати ті або інші відеозаписи. Завдяки простоті і зручності використання, YouTube став одним з найпопулярніших місць для розміщення відеофайлів. На сайті представлені як професійно зняті фільми і кліпи, так і любительські відеозаписи, включаючи відеоблоги.
4. Пошукова система Гугл (Google)
Google – пошукова система, що належить корпорації Google Inc.
Перша по популярності (77,05% [2]), обробляє 41 млрд 345 млн запитів в місяць (частка ринку 62,4%), індексує більше 8 мільярдів веб-сторінок, може знаходити інформацію на 191 мові (c 15 жовтня 2009). Зараз реєструє щодня близько 50 млн пошукових запитів і індексує більше 8 мільярдів веб-сторінок.
3 місце: Соціальна мережа “В Контакті”
“ВКонтакте” – це мережевий проект, який допомагає людям підтримувати зв’язок з близькими людьми. Ресурс почав своє існування в 2006 році, саме тоді 1 жовтня було зареєстровано доменне ім’я vkontakte.ru на компанію ТОВ “В Контакті”. Але фактично відправною точкою проекту можна вважати початок літа 2006 року, коли була запущена попередня альфа-версія. Швидкий ріст популярності проекту забезпечив інтерес з боку інвесторів – ще б, адже за 2007 рік сайт “ВКонтакте” спочатку увійшов до 20 самих відвідуваних ресурсів інтернету за версією Alexa.com, а потім і зовсім став першим, випередивши іншу соціальну мережу “Однокласники”.
На даний момент “ВКонтакте” – соціальна мережа, російський аналог сервісу Facebook. Сайт спочатку позиціонував себе в якості соціальної мережі студентів і випускників російських вищих учбових закладів, пізніше – як універсальний спосіб зв’язку для усіх соціальних груп і віків.
2 місце: Поштова система “Пошта@Mail.ru”
Mail.Ru займає лідируючу позицію серед безкоштовних поштових сервісів, надаючи своїм користувачам поштову скриньку необмеженого розміру із захистом від спаму і вірусів, перекладачем, перевіркою правопису, архівом для зберігання фотографій і багато що інше. Через поштові скриньки Mail.Ru щодня проходить більше 35 мільйонів листів.
1 місце: Пошукова система “Яндекс”
Назва Яндекс – скорочення двох слів : “Мовний” і “Index”. Яндекс з’явився до www.yandex.ru. Слово Яндекс придумали в 1993 році, а публічно воно було вимовлене в 1996 році і означало тоді не компанію і не пошукову машину, а технологію пошуку по власному серверу і морфологічну приставку до пошукової системи Altavista.com. Пошук Яндекса дозволяє шукати по Рунету документи на російській, українській, білоруській, румунській, англійській, німецькій і французькій мовах з урахуванням морфології російської і англійської мов і близькості слів в реченні.

Джерела

  1. http://social202020.blox.ua/

2. uk.wikipedia.org/

Обговорення

Весь текст

Мирослав

Сьогодні сайт вже не просто забаганка, а радше потужний інструмент особистого просування та розвитку, який при вмілому використанні здатен суттєво підвищити вашу видимість, комунікативні навички і звісно ж – професійний рівень. Іншими словами – це насамперед прискорювач вашого зростання, як на особистому, так і на професійному тлі. Запрошую до співпраці та співавторства освітнього порталу "ІНФОСВІТ".

Схожі статті

3 thoughts on “Що таке Web 2.0?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close