facebook
Web 2.0

Що приховує YOUTUBE?

Сервіс YouTube, що належить компанії Google, – найбільший відеохостинг в світі і третій за відвідуваністю веб-сайт після Facebook і Google. Між тим переважна більшість його відвідувачів просто переглядають або завантажують відео, не використовуючи і десятої частини його можливостей. Поговоримо про найкорисніші функціях YouTube, які стануть в нагоді кожному.

1. Управління з клавіатури

Про те, щоб управляти відтворенням відеороликів на YouTube за допомогою клавіатури, напевно замислювалися багато – особливо ті, у кого дисплей великий, а клавіатура – бездротова.

Елементарні органи управління знаходяться чисто інтуїтивно: це пробіл для постановки на паузу і відновлення відтворення і стрілки курсору «наліво» і «направо» для швидкого перемотування з кроком в п’ять секунд.

Але є й інші кнопки, які не завжди визначиш «методом тику». Ось вони: стрілки «вгору» і «вниз» регулюють гучність; кнопка F розгортає ролик на повний екран, а кнопка Esc знову згортає його; кнопка Home перезапускає відео з початку, а End «перемотує» його в самий кінець.

Цифрові кнопки можна використовувати для точного переходу до конкретного фрагменту відео. Якщо ролик стоїть на паузі, то кнопки позначають десятки відсотків від початку запису: 0 – це самий початок, 5 – середина, тобто 50%, 9 – 90%, тобто майже кінець.

2. Переглядаємо «недоступні у вашій країні» ролики

Компанія Google може блокувати перегляд окремих відеороликів в деяких країнах з двох причин: у зв’язку з обмеженнями, введеними правовласником, або за запитом державних органів.

У загальному випадку подолати такі обмеження можна, просто зайшовши на YouTube через проксі-сервер з IP-адресою, що не відносяться до вашої країни. Існують і спеціальні плагіни для браузерів, автоматично перебирають доступні проксі-сервери (наприклад, Stealthy).

Але можна поступити і простіше. Переважна більшість заблокованих роликів донедавна можна було подивитися, просто скорегувавши URL в адресному рядку. Приміром, ми маємо адресу виду

https://www.youtube.com/watch?v=_broKmoem

Замінюємо в цій адресі фрагмент «watch? V =» на «/ v /», щоб вийшов адресу виду

https://www.youtube.com/v/_broKmoem

Насолоджуємося. На жаль, останнім часом цей спосіб спрацьовує далеко не завжди, тому є й інший варіант. Візьмемо ролик, заблокований на вимогу державних органів:

https://www.youtube.com/watch?v=_rYJ8ykdCKs

youtube_secrets-01

Досить «згодувати» цю адресу сервісу для скачування відео (наприклад, Savefrom.net) – і «заборонений» ролик можна завантажити на свій комп’ютер.

youtube_secrets-02

До слова, в цьому нашому прикладі фігурує зовсім необразливе – в силу непрохідною дурості автора – відео, і важко уявити, якими дебілами потрібно вважати співгромадян, щоб звертатися в Google з вимогами заблокувати подібну нісенітницю.

Якщо не спрацьовує і цей спосіб, залишається використовувати проксі-сервери. Спеціально для YouTube існує сервіс ProxFree, де можна вибрати країну розташування сервера та IP-адреси, ввести посилання на заблокований ролик на YouTube і подивитися його, як якщо б ви перебували в Нідерландах, Франції чи США. Доступно декілька варіантів налаштувань, в тому числі відключення куки-файлів і видалення завантажених скриптів і об’єктів. Можливо, буде потрібно кілька разів натиснути кнопку ProxFree, щоб сервіс підібрав підходяще поєднання серверів та IP-адрес.

youtube_secrets-03

youtube_secrets-04

3. Дивимося «живі» трансляції

Крім заздалегідь знятих і потім завантажених роликів, на YouTube існують спеціальні канали, по яких транслюються програми про події, що відбуваються в даний момент. Це можуть бути передачі зі спортивних змагань, різноманітних концертів, політичних зборів, публічних лекцій та інших заходів.

Такі «живі» трансляції можна знайти за адресою Live. На цій сторінці публікуються посилання не тільки на вже йдуть програми, але і на тільки плануються передачі. Якщо ви залягання в своєму акаунті на YouTube, то на основі аналізу тематики раніше переглянутих роликів сервіс автоматично запропонує вам заходи, що відповідають вашим інтересам.

youtube_secrets-05

4. Редактор YouTube Editor

Навіть неодноразово завантажуючи ролики на YouTube, ви можете і не підозрювати, що цей відеохостинг надає у ваше розпорядження абсолютно безкоштовний відеоредактор YouTube Editor, що володіє цілим рядом функцій платних програм. Єдине «але»: перед редагуванням ви повинні завантажити свій ролик на YouTube.

Безпосередньо в цьому редакторі ви зможете обрізати, склеювати і обертати відеофрагменти, вставляти назву, різні переходи і фотографії, свою звукову доріжку, обробляти відео з «шевелёнкой», робити корекцію кольору і додавати різні ефекти.

youtube_secrets-08

youtube_secrets-09

Детальніше про можливості редактора YouTube Editor можна дізнатися на сторінці довідки.

5. Повільне відтворення

Редактор відео YouTube Editor дозволяє відтворювати завантажені вами ролики в уповільненому режимі, але ви можете також переглядати і чужі відео, прискорюючи або сповільнюючи з відтворення. Для цього в самому низу сторінки натисніть на посилання «Нові функції», яка приведе вас по адресу TestTube – «інкубатора ідей» розробників YouTube.

youtube_secrets-11

Знайдіть пункт «Відео HTML5» і натисніть посилання «Спробувати». Тепер при натисканні на іконку шестерінки при перегляді відео у вас з’являться настройки прискорення або уповільнення відтворення (на жаль, не на всіх роликах).

youtube_secrets-10

Крім того, тут же ви можете переключитися в режим Feather, в якому сторінка перегляду завантажується набагато швидше звичайного за рахунок відмови від зайвих елементів і функцій.

6. Списки відтворення

В YouTube, як і в переважній більшості програмних медіаплеєрів, передбачена можливість створення списків відтворення – правда, це стосується тільки музичних виконавців. Якщо вам сподобався якийсь новий колектив або співак, не поспішайте скуповувати всі його записи, а зайдіть на YouTube Disco і введіть його ім’я або назву.

youtube_secrets-12

Натиснувши на кнопку «Диско!», Ви отримаєте плейлист зі ста найпопулярніших в YouYube відеороликів цього виконавця з функцією послідовного або випадкового відтворення. Відмінний спосіб не тільки познайомитися з творчістю незнайомих музикантів, а й скласти фонової список відтворення з музики улюбленої групи.

youtube_secrets-13

7. Відключаємо автозапуск відтворення

Будь-які ролики на YouTube автоматично починають відтворюватися відразу після того, як ви зайдете на сторінку з відео. Напевно, це зручно, коли ви відкриваєте тільки одну сторінку, і напевно вигідно з точки зору рекламодавців. Однак автозапуск може дуже дратувати при повільному з’єднанні, коли ролик починає відтворюватися до закінчення буферизації або коли ви відразу відкриваєте декілька закладок з відео.

На жаль, щоб відключити автозапуск, штатними засобами YouTube вже не обійтися, але для цього можна скористатися плагіном Stop Autoplay, який існує у версіях для браузерів Chrome і Firefox. При цьому відключається тільки автоматичне відтворення, а не фонова буферизация відео.

Обговорення

Весь текст

Мирослав

Сьогодні сайт вже не просто забаганка, а радше потужний інструмент особистого просування та розвитку, який при вмілому використанні здатен суттєво підвищити вашу видимість, комунікативні навички і звісно ж – професійний рівень. Іншими словами – це насамперед прискорювач вашого зростання, як на особистому, так і на професійному тлі. Запрошую до співпраці та співавторства освітнього порталу "ІНФОСВІТ".

Схожі статті

2 thoughts on “Що приховує YOUTUBE?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close