facebook
ІКТ

Правильне ведення сайту

У мережі Інтернет можна знайти безліч порад як створити і вести сайт. Та не вся та інформація приносить користь при сайтобудуванні. Як кажуть: «Скільки голів, стільки й думок». Це добре якщо Ви ще натрапите в мережі на сайт, де статті по веденню та створенню сайту пише грамотна людина, а не людина яка сама є в цьому новачком і вже хоче вчити інших. Згодіться з тим, щоб вести сайт на окремих установах та в державних структурах є відповідальна за це людина, яка цілий день те і робить, що працює тільки з сайтом. І маючи власний досвід ведення сайту, можу сказати відкрито, що грамотно і постійно вести один сайт – одна ціла ставка. Якщо ж установа економить на такій посаді, то їхній сайт ніколи не буде мати успіху.

Причини неуспішності сайту можуть бути різного виду. В цілому їх можна розділити на два фактори: технічний і людський. До технічного фактору можна віднести роботу сервісу на якому працює сайт, роботу двигунця (CMS) сайту і інші проблеми технічного порядку.

Людський фактор не успішності сайту
Існує велика кількість причин, за якими сайт не стає популярним. Можна довго перераховувати їх, але в корені більшості з них знаходиться одвічний людський фактор – лінь. Втім, багато хто вважає її двигуном прогресу. Ну, а вже на другому місці можна поставити недосвідченість і відсутність знань. Чому на другому? Тому що працьовитий і цілеспрямована людина займеться самоосвітою і через деякий час заповнить прогалину в знаннях, чого від ледачого ніколи не дочекаєшся. Тепер перейдемо безпосередньо до помилок.

Непрофесійна зміна кольорів сайту
Це одна з найпоширеніших помилок. Зверніть увагу, що часто новачки у сайтобудуванні змінюють кольори на готових професійних шаблонах для того,щоб дизайн був унікальний і так входять у роль, що на сайті можна практично зустріти усі відтінки кольорів. На такий сайт, який “ріже” очі, повірте, другий раз не хочеться заходити. Шаблони, що виставлені у мережі Інтернет створюються професіоналами і якщо Ви все-таки вирішили поміняти кольори, то не застосовуйте більше трьох кольорів.

Переоцінка власних можливостей
Навіть якщо тема цікава, багато авторів сайтів кидають через певний час їх ведення. Дуже багато хто – через переоцінку своїх сил. Хтось відчув, що написання статей забирає надто багато часу. І час це незрівнянно з отриманим прибутком. Хтось думав, що все робиться легко і швидко. А для когось написання статей виявилося взагалі непосильною справою, а вчитися людина не хоче. Результат усього цього – безліч сайтів, які по суті мертві і тільки засмічують Інтернет.
Неграмотність у веденні сайту
Іноді зустрічається і така ситуація: людина має завзятість, поставив собі мету і йде до неї, не володіючи при цьому необхідними якостями – насамперед елементарної грамотністю. Помилки у друці мають властивість проникати куди завгодно. Але якщо помилка – це, за великим рахунком, наслідок звичайних людських лінощів, то для пояснення неграмотного написання сайту не можна підібрати слів. Ну, можна ж після написання статті кинути її в Word, який підкреслить помилки і друкарські помилки.  Невже це важко? Але роблять це далеко не все й іноді стає просто смішно, читаючи іншу статтю. Другий раз на такий сайт ніхто не повернеться…
Технічні причини не успішності сайту
Багато новачків у створенні сайтів йдуть шляхом здешевлення проекту, що зрозуміло – не хочеться ризикувати, та й знамениту рекламну фразу «Навіщо платити більше?» Теж ніхто не відміняв. В результаті людина купує найдешевший хостинг і отримує зовсім недешеві проблеми, найпоширеніша з яких – періодичне відсутність сайту в мережі. При цьому сайту може не бути в мережі кілька годин на день, а ви навіть не будете знати про це, задоволено потираючи руки і радіючи, що все класно працює. Безумовно, високої відвідуваності сайту в такій ситуації ви можете не дочекатися. Та й стабільна, але повільна робота сервера теж не додасть відвідувачів.

Нехтування вищевказаними правилами може обернутися втраченим часом, а іноді і грошовими коштами. Сукупність же все помилок просто поставить хрест на ваших зусиллях. Людина, що не знає правил дорожнього руху, неминуче потрапить в аварію при спробі керування автомобілем. Цей принцип можна сміливо проектувати на ведення сайту.

Обговорення

Весь текст

Мирослав

Сьогодні сайт вже не просто забаганка, а радше потужний інструмент особистого просування та розвитку, який при вмілому використанні здатен суттєво підвищити вашу видимість, комунікативні навички і звісно ж – професійний рівень. Іншими словами – це насамперед прискорювач вашого зростання, як на особистому, так і на професійному тлі. Запрошую до співпраці та співавторства освітнього порталу "ІНФОСВІТ".

Схожі статті

2 thoughts on “Правильне ведення сайту”

  1. Давно хотіла створити свій сайт,але шукала поради в інтернеті,як не зробити помилок… І ось знайшла статтю… Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close