facebook
ЗаконодавствоКориснеЮридичні роз'яснення

Порушення авторського права і суміжних прав

У випадку, якщо незаконне відтворення, розповсюдження комп’ютерних програм або баз даних або інше умисне порушення авторського права на такі об’єкти, заподіяло певний матеріальний збиток, статтею 176 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність.

Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав
1. Незаконне відтворення, розповсюдження творів науки, літератури, мистецтва, комп’ютерних програм і баз даних, а так само незаконне відтворення, розповсюдження, фонограм, відеограм, їх незаконне тиражування та розповсюдження на аудіо та відеокасетах, дискетах, будь-яких інших носіях інформації або будь-яке інше умисне порушення авторських прав та суміжних прав, у випадку, якщо це створило матеріальних збитків у великих розмірах – карається штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією всіх примірників творів , матеріальних носіїв комп’ютерних програм, баз даних, фонограм, відеограм, обладнання та матеріалів, що застосовувалися в їх виготовленні.
2. Ті ж дії, у випадку якщо вони здійснені повторно або ж за попередньою змовою групою осіб, або ж призвели до матеріального збитку в особливо великому розмірі п караються штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років , або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, з конфіскацією всіх примірників творів, матеріальних носіїв комп’ютерних програм, баз даних, фонограм, відеограм обладнання і матеріалів, які застосовувалися в їх виготовленні.
3. Дії, передбачені першою і другою частиною цієї статті, здійснені службовою особою з використанням службового становища щодо особи знаходиться в безпосередньому підпорядкуванні, караються штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка. У статтях 176 і 177 цього Кодексу (2341-14) Матеріальна шкода вважається завданою у великому розмірі, у випадку якщо його розмір у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а завданою в особливо великих розмірах – у разі якщо її розмір у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. (Стаття 176 в редакції ╩ Закону N 850-IV (850-15) від 22.05.2003).
До цивільно-правової відповідальності порушник авторських прав може бути притягнутий незалежно від форми вини (умислу або необережності), а також наявності або відсутності матеріального або морального збитку. У судовому порядку автор або особа, яка має авторські права, може вимагати визнання за собою авторських прав, відновлення положення, яке існувало до порушення авторських прав, компенсації морального збитку, а також стягнення з порушника матеріального збитку. До цивільно-правової відповідальності порушник авторських прав може бути притягнутий незалежно від притягнення його до адміністративної або кримінальної відповідальності. Необхідно зазначити, що відповідно до Закону України “Про авторське право і суміжні права”Порушенням авторського права, що є підставою для судового захисту, вважається також вчинення дій, які створюють загрозу порушення авторського права, наприклад, готування до вчинення порушення авторських прав.

Обговорення

Весь текст

Мирослав

Сьогодні сайт вже не просто забаганка, а радше потужний інструмент особистого просування та розвитку, який при вмілому використанні здатен суттєво підвищити вашу видимість, комунікативні навички і звісно ж – професійний рівень. Іншими словами – це насамперед прискорювач вашого зростання, як на особистому, так і на професійному тлі. Запрошую до співпраці та співавторства освітнього порталу "ІНФОСВІТ".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close