facebook

Кращі оптичні ілюзії

Рекурсія або ефект Дросте — це голландський термін, яким позначають особливий вид рекурсивного зображення. Даний термін з’явився в 1904 році після публікації подібного зображення на пакеті какао Droste. Ефект рекурсії досягається таким чином: на фотографії розміщується зменшений варіант тієї ж фотографії або об’єкта з цієї фотографії, на зменшеної копії розміщується ще більш зменшена фотографія і так далі. Такий процес може бути продовжений до безкінечності, що і здається глядачеві, який за допомогою ефекту Дросте відлітає в нескінченну далечінь. Глядачеві не здається, що ця фотографія або картина плоска, тепер вона стала нескінченно глибока. Нескінченність обмежується дозволом фотографії, тобто остання зменшена копія буде мати розмір 1 піксель і подальше розміщення стане неможливим.

optical-illusions-gifs


Кімната Еймса – кімната придумана Адальбертом Еймсом в 1946 р. являє собою приклад тривимірної оптичної ілюзії.

Кімната спроектована таким чином, що при погляді спереду здається звичайною, з перпендикулярними стінами і стелею. Але наспраді, форма кімнати являє собою трапецію, де дальня стіна розташована під дуже гострим кутом до однієї стіни і, відповідно під тупим кутом до другої. Правый кут, таким чином, значно ближчий до спостерігача, ніж лівий. За рахунок ілюзії, яка посилюється за рахунок викривлення шахових клітинок на підлозі і стінах, людина, яка стоїть у ближньому куті, виглядає велетнем у порівнянні з людиною, яка стоїть у дальному куті. Якщо людина переходить з одного кута в інший кут, то спостерігачу здається, що він різко росте, або, навпаки зменшується.

Кімната-еймса-900x675 378296_364379 2000px-Ames_room.svg
[vsw id=”39wAn5Wt_BI” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]


Вікно Еймса.Цікавою оптичною ілюзією, заснованої на недосконалості зору, вже нікого не здивуєш. Але от якщо в хід вступає психологія …

З Кімнатою Еймса Ви ознайомились, тепер справа дійшла і до вікна.

Пристосування для демонстрації цієї ілюзії складається з поверхні трапецієподібної форми, на обох сторонах якої віконні отвори і тіні намальовані таким чином, що спостерігачеві здається, ніби перед ним – повернуте під невеликим кутом вікно прямокутної форми!

Насправді ж вікно має форму трапеції. Ми настільки звикли до прямокутним вікнам, що і це вікно, якщо дивитися на нього прямо, теж здається прямокутним, але поверненим під деяким кутом (якщо не вистачає ознак глибини і віддаленості, які говорили б про те, що насправді воно зовсім не нахилене і не повернуто).

Трапецієвидне вікно монтується на вертикальній штанзі і приводиться в обертання невеликим мотором (швидкість обертання – від 3 до 6 об. / Хв). Якщо дивитися на обертове вікно одним оком з відстані, рівного приблизно 10 футам (3 м), або двома очима з відстані б м або більше, то здається, ніби, повернувшись на 180 °, вікно миттєво зупиняється й змінює напрямок обертання, т. е . воно погойдується уздовж осі штанги. Іншими словами, воно сприймається не як обертається трапеція, а як хитний прямокутник, що змінює напрямок свого обертання через кожні 180 °.

 [vsw id=”wPeC5I9VUvY” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close