Web 2.0
Форум в освіті

Історія розвитку форуму
У Древньому Римі форумом (Forum Romanum) називалася міська ринкова площа. Форум був центром римського державного життя періоду Республіки.
Що таке форум?
Форум – це форма спілкування на сайті. Кожне повідомлення на форумі має свого автора, тему і власний вміст. Як правило, форуми розділяються на теми, і кожна ваша відповідь буде частиною загального відкритого обговорення певної теми. Крім того, форум нічим не обмежений. Ще одна особливість форуму – необов’язково відповідати в реальному часі. Теми і відповіді зберігаються протягом необмеженого періоду часу. Багато форумів існують багато часу, і декілька років може йди обговорення однієї теми.
Форум — інтернет-ресурс, популярний вид спілкування в інтернеті. На форумі створюються теми для спілкування, що робить його кращим за чат. Всі, кого цікавить певна інформація, можуть зручно й швидко переглянути її на форумі. На форумі є адміністратори (власники форуму) та модератори (обслуговуючий персонал, який стежить за виконанням установлених правил і порядку). Форуми можуть бути присвячені програмному забезпеченню, системі освіти, футбольній команді і т. д.
Веб-форум – клас веб-сервер-додатків для організації спілкування відвідувачів веб-сайту. Термін відповідає сенсу вихідного поняття «форуму».
Що пропонує форум?
Форум пропонує набір розділів для обговорення. Робота форуму полягає в створенні користувачами тем в розділах і подальшим обговоренням усередині цих тем. Окремо взята тема, по суті, є тематичною гостьовою книгою. Поширене ділення веб-сервера-форуму: Розділи → теми → повідомлення. Зазвичай повідомлення несуть інформацію «автор – тема – вміст – дата/час». Повідомлення і всі відповіді на нього утворює «вітку» («тему», «тред», від англ. thread; «топик», «топ» від англ. topic).
Створення форуму засобами phpBB
Для забезпечення комунікації між учителями не тільки міста але й регіону а також обміну думками з приводи найактуальніших тем у системі освіти, створено Форум, як ніякий інший ресурс дозволяє приймати активну участь у обговоренні питань.
phpBB. Дана система форуму розповсюджується безкоштовно, володіє широким функціоналом. Саме тому він так подобається веб-програмістам. До основних можливостей phpBB відносяться такі як налаштування прав доступу модератора і адміністратора, ведення логів дій користувачів різного рівня (користувач, модератор, адміністратор), створення груп, створення необмежених за вкладеністю підфорумів, прикріплення вкладень до публічних та приватних повідомлень, ідентифікація пошукових роботів.
До переваг phpBB слід віднести підтримку різних СУБД (MySQL, PostgreSQL, MS SQL Server, MS Access тощо), багатомовний інтерфейс, наявність регулярно оновлюваних модифікацій.
Встановити та налаштувати такий форум дуже просто, оскільки цьому присвячений сайт підтримки користувачів (http://phpbb.com.ua/)