facebook
Корисне

Діти та соціальні мережі: від заборон до розуміння

Багато батьків сприймають бажання дитини завести свою особисту сторінку в соціальних мережах з тривогою. Чи виправдані ці побоювання?

За даними дослідження, яке проводив в 2013 році «Фонд Розвитку Інтернет» за підтримки Google серед підлітків та їх батьків, рівень цифровий компетентності дорослих і дітей у нас в країні приблизно однаковий і становить третину від максимально можливого. Виходить, що дорослі бояться за дітей в онлайн-просторі не тому, що багато знають про нього, а навпаки – тому що самі про нього нічого не знають.

Серед дорослих існують помилки з приводу соціальних мереж і їх шкоди для школярів. Часто вони лише посилюють неспокій і не сприяють конструктивному розв’язанню конфліктних ситуацій, які можуть виникати щодо онлайн-спілкування дітей.

Помилка 1. Якщо дитина почне спілкуватися в соціальних мережах, він не навчиться вибудовувати відносини з людьми в реальному житті.

Багато батьків бояться, що соціальні мережі в буквальному сенсі обплутають дитину, і він не зможе заводити нових друзів оф-лайн. Насправді, якщо так відбувається, то це говорить про психологічні труднощі, причина яких, швидше за все, не у використанні соцмереж. Спілкування он-лайн, навпаки, іноді допомагає налагодити контакт з тими, з ким це не виходить зробити лицем до лиця, і перенести досвід позитивної взаємодії в життя.

Помилка 2. Діти ще не дозріли для того, щоб безболісно переживати образливі коментарі, які часто провокує онлайн-спілкування.

Багато дорослих на своєму досвіді знають, як неприємно читати критику і їдкі жарти на свою адресу. І далеко не всі можуть похвалитися вмінням не сприймати це болісно. Але, на жаль, це – частина життя. Образливі коментарі починаються на ігровому майданчику і супроводжують нас у дорослому житті. Он-лайн або оф-лайн, діти зіштовхуються з неприйняттям, нерозумінням та іншими негативними речами, з якими потрібно вчитися щось робити, долати. Соціальні мережі погіршують ситуацію лише тим, що в них дуже легко залишити будь-який коментар. Але це – особливість сьогоднішнього дня, в наше століття важко уникнути онлайн-спілкування.

Помилка 3. Соціальні мережі небезпечні, якщо проводити в них багато часу. Тому головне - щоб дитина «сидів в мережі» поменше.

Якщо не знати, як користуватися сірниками, потрібно зовсім небагато часу, щоб трапилася пожежа. Навіть якщо дитина проводить в мережі п’ять хвилин, він повинен представляти, що, наприклад, не можна давати свої особисті дані незнайомим людям, що бувають мережеві шахраї і платні програми, які можна абсолютно випадково купити. Обмеження тривалості он-лайн-сесій вирішує інші проблеми, насамперед пов’язані з дисципліною і здоров’ям.

Помилка 4. Діти не повинні користуватися соціальними мережами до досягнення 13 років (16, 18 і так далі).

Найпоширеніші он-лайн-додатки встановлюють у користувача угоді «віковий поріг»: заводити свої облікові записи в них можуть тільки користувачі, які досягли 13 років. Це пов’язано з законодавством у сфері охорони особистих даних. Але це не означає, що існує чарівна дата, після якої соціальні мережі автоматично стануть для дитини безпечними і нешкідливими. У якому б віці людина не завів свою першу сторіночку, йому потрібно буде освоїтися в новому для себе світі он-лайн-спілкування.

660x440_85_site214_11_20140207081416_rG3QXKcWj4Q

Безпека в Інтернеті мало чим відрізняється від безпеки в реальному житті, тут діє той же принцип: попереджений – значить, озброєний.

Приміром, саме тому співробітники Лабораторії Касперського радять батькам не чинити опір руху дітей в бік он-лайн-спілкування, а очолити його і попутно розповісти про всі тонкощі. Почати можна з допомоги у створенні особистої сторінки. При цьому дитині слід розповісти про налаштування конфіденційності, про те, що Інтернет – публічний простір, тому завжди потрібно мати на увазі, хто побачить розміщені тобою фотографії і повідомлення.

Велика частина проблем, які виникають при спілкуванні в соціальних мережах, пов’язана з відчуттям, що тут все несправжнє, все гра. Потрібно обов’язково пояснити, що тут все як у звичайному житті, і неакуратне слово може по-справжньому образити співрозмовника.

Так само, як дітям пояснюють правила поведінки в громадських місцях, потрібно пояснити правила поведінки онлайн. Основну думку сформулювати просто: твої дії в мережі не менш реальні, ніж дії офлайн, і не менш реальні можуть бути наслідки. Дітям у ранньому віці пояснюють, що небезпечно довіряти незнайомим дорослим. Розповідають, як бути у випадку нав’язливої ​​уваги з боку незнайомої персони. Те ж саме відноситься і до спілкування в соціальних мережах.

Ставитися до соціальних мереж тільки як до того, що потрібно забороняти або строго контролювати – це означає не помічати важливого моменту. Дитина завела сторінку? Відмінно! Тепер у вас є ще один канал, за допомогою якого ви можете краще пізнати його внутрішній світ, захоплення, друзів. Тут ви зможете разом розбирати різні життєві ситуації. Тут так зручно обмінюватися цікавою інформацією і зв’язуватися з близькими по духу спільнотами. У кінцевому рахунку, саме дорослий своїм особистим прикладом і в спільній діяльності може показати дитині, що робити з соціальною мережею: «зависати» в ній або використовувати як інструмент для більш цікавих завдань.


Джерела: blog.kaspersky.ru, detionline.comnewtonew.com


[socialpoll id=”2255725″]

Обговорення

Весь текст

Мирослав

Сьогодні сайт вже не просто забаганка, а радше потужний інструмент особистого просування та розвитку, який при вмілому використанні здатен суттєво підвищити вашу видимість, комунікативні навички і звісно ж – професійний рівень. Іншими словами – це насамперед прискорювач вашого зростання, як на особистому, так і на професійному тлі. Запрошую до співпраці та співавторства освітнього порталу "ІНФОСВІТ".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close