facebook
КориснеСамоосвіта

Чи важливий © copyright?

Кількість сайтів у мережі постійно зростає і вже звикло нам бачити знак копірайту у нижній частині сайту. Чи дійсно цей елемент є важливим і що він означає?
© [c] (c) копірайт – знак охорони авторського права.

Він створений з латинської  літери <С> (від слова “copyright”) що знаходитьсяу центрі круга. Він не дає Вам додаткових прав, а лише інформує людей, що авторське право належитьсаме Вам.Цей знак встановлюється на сайт, у публікацію чи електронний матеріал, який є загальнодоступним у мережі.

Копірайт можна створити наступними способами: • Набір символів &#169. • Комбінацією клавіш  Alt + 0,1,6,9

У видавничій продукції, як правило, проставляється унизу звороту титульної сторінки.

Відповідно до Закону «Про авторське право й суміжні права» і Всесвітньої конвенції про авторське право 1952 р. ніяких особливих дозволів для того, щоб автор почав використовувати знак копірайту ©, не потрібно.
Багато хто вважає цей значок головним підтвердженням авторських прав. Насправді, значок копірайту не говорить зовсім ні про що. Він наводиться, так би мовити, “за традицією”. Його може поставити будь-який сайт. Жодних правил використання цього значка немає. І відповідно – ніяких заборон на його використання. Нічиїх авторських прав цей значок не захищає, а тільки повідомляє про те, що є організація,  чи людина, якій належать авторські права.

Відсутність знаку не означає, що твір не захищено авторськими правами, бо уже в момент його створення виникає авторське право.

Знак охорони авторского права використовується з іменем фізичної чи юридичної особи, якій належать авторські права. Також проставляється рік публікації або діапазон дат. Наприклад: © Сайт вчителя інформатики Петренко П.Я., 2010.

Окрім копірайту існує копілефт, символ (Ɔ) –  дзеркальне відображення символу копірайт. Копілефт дотримується лінії законів, що знімають обмеження права на використання, зміни і розповсюдження твору, а також його будь-яких модифікацій.

Як повідомляє Вікіпедія, копілефт гарантує кожному користувачу свободу дій при використанні матеріалів, що розповсюджуються на copyleft правах.

Обговорення

Весь текст

Мирослав

Сьогодні сайт вже не просто забаганка, а радше потужний інструмент особистого просування та розвитку, який при вмілому використанні здатен суттєво підвищити вашу видимість, комунікативні навички і звісно ж – професійний рівень. Іншими словами – це насамперед прискорювач вашого зростання, як на особистому, так і на професійному тлі. Запрошую до співпраці та співавторства освітнього порталу "ІНФОСВІТ".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close