facebook
Ділова документація

10 порад для написання правильного резюме+зразок

Резюме — документ, в якому особа в стислій формі повідомляє основні відомості про себе з метою участі в конкурсі на заміщення вакантної посади.

Надсилається в установу, яка оголосила конкурс, поштою або факсом; виготовляється, як правило, з використанням персонального комп’ютера в максимально доступній для зорового сприйняття формі (використання різних шрифтів, підкреслень тощо). Обсяг резюме – більше однієї сторінки тексту.

Резюме аналізується, як правило, без участі кандидатів, з метою попереднього їх відбору, тому воно має давати максимально повне уявлення про кандидата і його відповідність оголошеній вакансії та бути при цьому точним, лаконічним, насиченим фактичною інформацією.10 порад для написання правильного резюме

  1. Визначте мету.

Як тільки Ви це зробите, ви зможете адаптувати резюме відповідно до цієї мети. Думайте про цю мету як про яблучко на мішені, щоб знати куди цілитися. Якщо ж Ви почнете писати своє резюме не маючи точної мети, воно буде виглядати не зовсім привабливо в очах тих, хто буде його читати. Подумайте трохи перед тим, як починати писати – щоб точно визначити свої потреби.резюме

  1. Граматично правильне резюме.

Не використовуйте слів, в значенні яких сумніваєтесь, а також не забувайте, що граматично правильне резюме – ваш крок до успіху.

  1. Використовуйте резюме щоб домогтися співбесіди, а не отримати роботу.

Не вдаватися в деталі. Прагніть бути ясними і короткими. Мета вашого резюме досить зацікавити вашого роботодавця, щоб він захотів поспілкуватися з вами. Використовуйте інтерв’ю для більш детального розповіді про ваші переваги, щоб познайомитися з роботою.

  1. Використовуйте короткі речення.

Частіше використовуйте у вашому резюме короткі пропозиції. Вони роблять текст більш легким для сприйняття.

  1. Використовуйте слова дій.

Ці слова додають вашому резюме звучання. Щоб оживити текст резюме використовуйте короткі речення, які починаються зі слів готували, розвивали, перевіряли і представляли.

  1.  Переслідуйте свою мету.

Оскільки, найчастіше, перегляд резюме займає не більше 30-ти секунд. Тому перед тим як написати резюме, витратьте трохи часу на обдумування фраз, які найбільш точно відповідають вашій меті. Додайте ці фрази на видному місці.

  1.  Використовуйте вузькоспеціалізовані слова.

Якщо Ви знаєте слова, здатні показати вашу компетентність у специфічній області – використовуйте їх у своєму резюме. Для роботодавців, які займаються торгівлею, використовуйте “аналіз на конкурентоспроможність”. Якщо Ви претендуєте на роботу, пов’язану з бухгалтерським обліком, використовуйте “рахунки, прибуток”.

  1.  Акцентуйте увагу читача на позитивному.

Викресліть всі негативні і невідповідні слова. Якщо вам здається, що дата вашого випуску піддасть вас вікової дискримінації, не вказуйте її. Якщо у вас є обов’язки, які не пов’язані з вимогами вакансії, не вказуйте їх. Сконцентруйтеся на обов’язках, які узгоджуються з вашою метою. Не вказуйте персональну інформацію, подібно до того, як Ви не вказуєте свої зріст та вагу.

  1. Пишіть резюме так, щоб воно легко читалося.

Залишайте порожні місця. Використовуйте шрифт, не менше 10 пунктів. Скоротіть розмір резюме до 1-2 сторінок. Пам’ятайте, резюме переглядають швидко. Допоможіть читачеві зробити це більш ефективно і з економією часу.

  1.  Покажіть своє резюме кому-небудь для рецензії.

Вам може бути нелегко вразити всі цілі і при цьому передати свої досягнення. Покажіть кому-небудь вимоги вакансії, ваше резюме, і список пунктів, які вас зацікавили. Попросіть рецензента вказати на неясності. Вони допоможуть вам виявити те, що Ви необережно залишили поза резюме. Перепишіть ваше резюме, включивши ці теми. Питання рецензента також допоможуть вам знайти в тексті місця, які заплутують читача.


  Зразок резюме [44,0 KiB, 26 759 завантажень]

Обговорення

Весь текст

Мирослав

Сьогодні сайт вже не просто забаганка, а радше потужний інструмент особистого просування та розвитку, який при вмілому використанні здатен суттєво підвищити вашу видимість, комунікативні навички і звісно ж – професійний рівень. Іншими словами – це насамперед прискорювач вашого зростання, як на особистому, так і на професійному тлі. Запрошую до співпраці та співавторства освітнього порталу "ІНФОСВІТ".

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close